Wiadomości

Dostał mandat, a i tak podziękował policjantom

Data publikacji 07.09.2023

Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. Nigdy nie są obojętni na napotkane problemy i zagrożenia. Do Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju wpłynęły właśnie podziękowania dla jego podwładnych, którzy pomimo ukarania kierowcy za popełnione wykroczenie, swoją postawą zaskarbili sobie jego szacunek.

Policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca, mimo ukarania go mandatem i punktami karnymi za popełnione wykroczenie, postanowił podziękować policjantom za empatyczne podejście, szacunek i kulturę osobistą, którą okazali w trakcie przeprowadzonej kontroli.

Dziękujemy za zrozumienie, że nasza służba polega na egzekwowaniu prawa, za naruszenie którego czekają określone sankcje. Zawsze staramy się jednak wykonywać swoje obowiązki zgodnie z zasadami wzajemnego poszanowania, co w opisanym przypadku zakończyło się niezmiernie miłym docenieniem.

E-mail zawierający treść podziękowań: Witam Serdecznie Po raz pierwszy zdarza mi się pisać w sprawie interwencji drogowej naszej lokalnej Policji, która odbyła się 12.08.2023. Jako kierujący zostałem zatrzymany za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, za co zostałem słusznie ukarany mandatem karnym. Niecodzienne podejście policjantów pełniących w tym dniu służbę, okazało się powodem wystosowania tego maila.  Otóż pragnę złożyć na ręce Komendanta WIELKĄ Pochwałę i uszanowanie dla pełniących służbę policjantów, za empatyczne podejście, szacunek i wielką kulturę osobistą dla mnie czyli kierującego samochodem. Mimo, iż wymierzony został mi mandat karny, jak i punkty, nie sprawiło to ani nie przyćmiło pełnego profesjonalizmu policjantów. Podkreślam, że wiele razy byłem zatrzymywany lub pouczany na drodze, w tym jednak przypadku, Panowie policjanci wykazali się ludzkim podejściem i życzliwością, co przy tak nerwowej sytuacji nie jest standardem ani normalnością.  Wiele razy zdarzało mi się doświadczyć mało „Profesjonalnego podejścia” naszych mundurowych, co w tym wypadku było sytuacją odwrotną i postawą godną POCHWAŁY! Kim są policjanci, których pragnę wyróżnić i docenić a Pana Komendanta poprosić o ich POCHWAŁĘ – to... Proszę o pogratulowanie naszym młodym policjantom. Kierowca

Powrót na górę strony