Wiadomości

Areszt za kradzieże z włamaniem

Data publikacji 15.05.2023

Policjanci z Jaworzna zatrzymali 31-letniego obywatela Chin, podejrzanego o włamania, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta. Mężczyzna włamał się do domu jednorodzinnego oraz mieszkania, skąd skradł pieniądze w różnych walutach i biżuterię, powodując straty w wysokości blisko 60 tys. złotych. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W drugiej połowie kwietnia br. policjanci z komendy w Jaworznie zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych oraz mieszkania na terenie miasta. Straty właścicieli oszacowano na łączną kwotę 60 tysięcy złotych.

Kryminalni z Jaworzna prowadzili wnikliwe ustalenia, ustalając ostatecznie podejrzanego o te przestępstwa 31-letniego obywatela Chin. Ten jednak nie przebywał we wskazanym miejscu pobytu w województwie mazowieckim, a jedynie pojawiał się w Zawierciu, w miejscu prowadzenia swojej działalności handlowej. Tam też został on zatrzymany przez policjantów. W trakcie przeszukania kryminalni znależli kominarkę oraz zestaw narzędzi z łomem, mogących służyć do włamań. 

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po przedstawieniu zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony