Wiadomości

Pamiętamy! Druga rocznica śmierci aspiranta Michała Kędzierskiego

Data publikacji 04.05.2023

Dziś przypada druga rocznica śmierci naszego przyjaciela i kolegi aspiranta Michała Kędzierskiego z Raciborza, który 4 maja 2021 roku zginął na służbie z rąk bandyty. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci! By oddać hołd tragicznie zmarłemu policjantowi, delegacja raciborskich policjantów na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Raciborzu nadkomisarzem Markiem Ryszką złożyła znicz na jego grobie.

Aspirant Michał Kędzierski urodził się w 1978 roku, zmarł w 2021 roku.

Referent Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji

Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu

Służbę rozpoczął 30 grudnia 2011 roku na stanowisku kursanta Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Następnie w okresie od sierpnia 2012 roku do października 2014 roku pełnił służbę w Zespole Patrolowym w Komisariacie Policji w Kuźni Raciborskiej. Od 15 października 2014 roku ponownie pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu, zarówno w pionie prewencji, jak i kryminalnym. Od 1 września 2020 roku był referentem Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji tej jednostki.

4 maja 2021 roku pełnił służbę na terenie miasta Racibórz, w dwuosobowym patrolu umundurowanym, w oznakowanym radiowozie. O godzinie 7:57, zgodnie z poleceniem dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, został skierowany na ul. Chełmońskiego, gdzie około godz. 8.00 przeprowadzał interwencję wobec mężczyzny, który miał wcześniej w przebraniu policjanta zachowywać się w sposób wskazujący, że jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających i przemieszczać się samochodem. Podczas interwencji mężczyzna nagle wyciągnął broń  i oddał strzał w kierunku mundurowego. W wyniku postrzału policjant poniósł śmierć na miejscu.

Pośmiertnie awansowany na stopień aspiranta, odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Krzyżem Zasługi za Dzielność” oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Aspirant Michał Kędzierski  pozostawił pogrążonych w smutku Rodziców, Brata, Rodzinę i Przyjaciół.

Michał na zawsze pozostanie w naszej pamięci...

  • Delegacja raciborskich policjantów oddaje honory przy grobie aspiranta Michała Kędzierskiego
  • Komendant składa znicz na grobie Michała Kędzierskiego
  • Delegacja raciborskiej policji przy grobie Michała Kędzierskiego
  • Grób Michała Kędzierskiego
  • Zdjęcie Michała Kędzierskiego
  • Zdjęcie Michała Kędzierskiego
Powrót na górę strony