Wiadomości

Pożar zabrał im dach nad głową. Policjant i jego rodzina potrzebują pomocy...

Data publikacji 28.04.2023

Starszy sierżant Tomasz Gołek zawsze był gotów nieść pomoc każdemu, kto jej potrzebował. Angażował się w powierzone mu obowiązki, nie pozostawiając nikogo w potrzebie. Teraz gdy spłonął jego dom i stracił dorobek życia, sam potrzebuje pomocy. Policjanta i jego rodzinę można wesprzeć poprzez udział w internetowej zbiórce pieniędzy na odbudowę domu.

St. sierż. Tomasz Gołek jest policjantem od 6 lat. Od grudnia 2022 roku pełni służbę w Wydziale Kryminalnym KWP w Katowicach, gdzie trafił z pszczyńskiej jednostki. Służba połączona z niesieniem pomocy potrzebującym była jego zawodowym celem. Będąc wiernym rocie policyjnego ślubowania, służył obywatelom i ich chronił, czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców i niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Prywatnie Tomek jest szczęśliwym mężem i tatą. Rodzina jest dla niego największą wartością. To właśnie z nią spędzał niedzielne popołudnie 23 kwietnia, gdy w jego domu wybuchł pożar… Mundurowy ewakuował rodzinę, a następnie samodzielnie rozpoczął próbę gaszenia żywiołu. Z pomocą przybyło 5 strażackich zastępów: PSP w Pszczynie, OSP Kryry, OSP Mizerów, OSP Suszec, OSP Rudziczka. W momencie dojazdu służby zastały rozwinięty ogień, który wychodził ponad dach budynku i rozprzestrzenił się na żywopłot. W wyniku zdarzenia pomocy medycznej wymagały 3 osoby, które podtruły się dymem. Wśród nich były 12 i 14-latka. Pomimo szybkiej akcji strażaków, wybuch ognia spowodował ogromne zniszczenia. Aby rodzina mogła z powrotem zamieszkać, konieczny jest kapitalny remont oraz częściowe położenie nowego pokrycia dachowego. Na budowę domu policjant zaciągnął kredyt hipoteczny w banku i na razie nie wiadomo, jak rozwiąże się postępowanie związane z dalszą spłatą pożyczki. Mundurowy wraz z rodziną może liczyć na schronienie u najbliższych, ale pomóc poszkodowanym może każdy.

W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy, które mają posłużyć na nowy start. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Każda wpłata, nawet ta najmniejsza, ma ogromną wartość! Wspólnie możemy więcej. W imieniu Tomka już teraz dziękujemy za każdy gest wsparcia.

  • Zdjęcie przedstawia wyrzucone rzeczy z płonącego budynku.
  • Zdjęcie przedstawia wnętrze spalonego poddasza.
  • Zdjęcie przedstawia spaloną elewację budynku.
  • Zdjęcie przedstawia spalony dach wewnątrz budynku.
  • Zdjęcie przedstawia pomieszczenie po pożarze.
  • Zdjęcie przedstawia krokwie spalonego dachu.
Powrót na górę strony