Wiadomości

Pirat drogowy zatrzymany przez bielskich policjantów z grupy SPEED

Data publikacji 12.04.2023

Bielscy policjanci, wchodzący w skład grupy SPEED, podczas patrolowania drogi krajowej numer 1 zauważyli pojazd marki BMW, którego kierowca ewidentnie przemieszczał się zdecydowanie za szybko. Mężczyzna siedzący za kierownicą BMW pędził ponad 150 km/h, nie zważając na ograniczenia prędkości. Jego brawurową jazdę przerwali policjanci, którzy ukarali go mandatem 5 000 złotych i 15 punktami karnymi.

Bielscy policjanci z grupy SPEED podczas patrolowania drogi krajowej numer 1 zauważyli pojazd marki BMW, którego kierowca przemieszczał się zdecydowanie za szybko. Mężczyzna pędził ponad 150 km/h. Jego brawurową jazdę przerwali policjanci, którzy ukarali go mandatem w wysokości 5 000 złotych i 15 punktami karnymi.

W niedzielne popołudnie policjanci grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy patrolowali drogę DK1 na odcinku między Bielsko-Białą a Czechowicami-Dziedzicami. W pewnym momencie mundurowi zauważyli pojazd marki BMW poruszający się z dużą prędkością. Kierujący tym samochodem za nic miał obowiązujące ograniczenia prędkości. Wykonany przez policjantów pomiar wykazał, że pojazd poruszał się z prędkością 151 km/h, czyli o 81 km/h szybciej, niż zezwalają na to przepisy. Mundurowi niezwłocznie zatrzymali pojazd. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który miał prawo jazdy zaledwie od 4 miesięcy. W trakcie czynności wyszło na jaw, że nie jest to jego pierwsze tak znaczące wykroczenie, gdyż kilka dni wcześniej został już ukarany mandatem za przekroczenie prędkości w przedziale od 41 do 50 km/h. Na jego "konto" wpłynęło wtedy także 11 punktów karnych. Niedzielna kontrola zakończyła się dla 20-latka mandatem karnym w wysokości 5 000 złotych oraz 15 punktami karnymi. Policjanci zastosowali bowiem przepisy o tzw. recydywie. Od 17 września 2022 roku kierujący, który w ciągu dwóch lat zostanie zatrzymany ponownie za to samo wykroczenie, zapłaci podwójną wysokość mandatu. Ponadto młody kierowca straci prawo jazdy, o co Policja wnioskuje do Starosty.

Przypominamy, że w myśl art. 135 ust. 1 pkt d Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym zatrzymanie prawa jazdy następuje w przypadku przekroczenia przez kierującego pojazdem w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego (…).

Film Speed 4

Pobierz plik Speed 4 (format mp4 - rozmiar 10.2 MB)

Powrót na górę strony