Wiadomości

Zostań śląskim policjantem! - zapraszamy na nasze konta w social mediach oraz do odświeżonej zakładki ZOSTAŃ POLICJANTEM

Data publikacji 04.04.2023

Jest już miejsce, w którym można znaleźć wszystkie potrzebne informacje, dotyczące rekrutacji do służby w Policji. W tym celu rozbudowaliśmy zakładkę ZOSTAŃ POLICJANTEM na stronie śląskiej Policji oraz uruchomiliśmy konta Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach w social mediach. Przyszły kandydat znajdzie tam informacje o tym, jakie wymogi musi spełnić, a przede wszystkim o tym, jak zostać policjantem. Jesteś zainteresowany pełnieniem służby w naszych szeregach? Złóż dokumenty – my zajmiemy się resztą.

Rozwój technologiczny i upowszechnienie się Internetu zmieniło oblicze tradycyjnego przekazu medialnego. Bardzo popularne stały się social media, które wykorzystywane są w komunikacji społecznej, bowiem znacznie uprościły one dostęp do informacji.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji, Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach uruchomił swoje konta na znanych, internetowych portalach społecznościowych. Wszystko po to, aby zainteresowani służbą mieli jeszcze większe możliwości dostępu do najświeższych informacji o tym, jak zostać policjantem, a przede wszystkim, jakie wymogi musi spełnić przyszły kandydat. Oprócz tego pokażemy też materiały foto i wideo z codziennej służby i prowadzonych przez nas działań, aby zachęcić do wstąpienia w nasze szeregi. Służba w Policji to zawód dla ludzi z pasją i szczególny rodzaj misji.

Aktualnie jesteśmy na platformach społecznościowych:

  • Instagram 

Zostań śląskim policjantem

https://bit.ly/zostan-slaskim-policjantem-ig

  • Facebook

Zostań śląskim policjantem

https://www.facebook.com/zostan.slaskim.policjantem

  • na grupie Facebook

Zostań śląskim policjantem. Pytania i odpowiedzi.

https://facebook.com/groups/zostan.slaskim.policjantem/

Jak wygląda służba w Policji? Ile zarabia policjant na początku swojej ścieżki zawodowej? Masz obawy, Jak wyglądają początki po wstąpieniu do służby? Jak wygląda system szkoleniowy „młodego kadeta”? Czy można pogodzić naukę ze służbą w Policji? Na te i inne nurtujące pytania zainteresowanych służbą w Policji, chętnie odpowiedzą doświadczeni policjanci, którzy przebyli podobną drogę do wymarzonego zawodu. Wystarczy dołączyć do naszej grupy na Facebooku i zadać pytanie. Przy pomocy lupki, w grupie można łatwo i szybko wyszukać podobne pytania, zadane wcześniej przez innych użytkowników i przeglądać udzielone na nie odpowiedzi. 

Specjalnie dla zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji, rozbudowaliśmy również naszą dotychczasową zakładkę, która znajduje się na stronie slaska.policja.gov.pl. W zakładce ZOSTAŃ POLICJANTEM, można znaleźć kompendium wiedzy, o tym, jak zostać policjantem. Prezentujemy tam wszystkie niezbędne informacje o postępowaniu kwalifikacyjnym i jego etapach, jak również o wymogach ( jak np.preferowane wykształcenie czy dodatkowe kwalifikacje). Można tam również znaleźć wiele aktualności, obrazujących codzienną służbę i inicjatywy podejmowane przez mundurowych z Wydziału Doboru i Szkolenia.

Jednocześnie przypominany, że niezbędne dokumenty pozwalające na rozpoczęcie procedury kwalifikacyjnej można składać wyłącznie osobiście w komórkach kadrowych komend miejskich i powiatowych (najlepiej w miejscu zamieszkania). Niezbędne dane kontaktowe dostępne są w zakładce KONTAKT.

Dokumenty można składać także w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Jesteś zainteresowany służbą w Policji? Zrób pierwszy krok i złóż wymagane dokumenty. Na naszej stronie zamieszczamy druki do pobrania.

W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji.

Dzwońcie do nas:

47 851 1702
47 851 1721
47 851 1722
47 851 1738
47 851 1791

Zachęcamy do śledzenia i polubienia naszych fanpage’ów. Dzięki temu będziecie mogli lepiej nas poznać.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony