Wiadomości

Sprawdź czy zdasz testy sprawności fizycznej do Policji. Zapraszamy już 29 marca

Data publikacji 22.03.2023

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w Policji. 29 marca br. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji wszystkie chętne osoby będą mogły sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Po raz kolejny uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z torem przeszkód, jaki należy pokonać w teście sprawności fizycznej. Zapraszamy do uczestnictwa i czekamy na zgłoszenia!

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach prowadzi działania informacyjne, dające możliwość poznania specyfiki i charakteru służby w Policji. Projekt powstał z myślą o potrzebach młodych ludzi - absolwentów szkół średnich planujących związać swoją drogę zawodową z Policją, a także wszystkich osobach, które chcą zasilić szeregi naszej formacji oraz sprawdzić, jak w praktyce wygląda rekrutacja do służby. Podczas organizowanych przez katowicką komendę wojewódzką zajęć, zainteresowani mają możliwość praktycznego poznania etapu postępowania kwalifikacyjnego, jakim jest test sprawności fizycznej. Przystąpienie do testu sprawności fizycznej pozwoli zainteresowanym sprawdzić swoje umiejętności i kondycję fizyczną, ale także zdiagnozować ewentualne elementy wymagające poprawy, co umożliwi w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji.

15 marca zainteresowani mogli po raz kolejny przekonać się, jak wyglądają wybrane etapy postępowania kwalifikacyjnego. Zajęcia przeprowadzono w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, gdzie odbył się test sprawności fizycznej, który jest początkowym elementem naboru do służby. Zajęcia prowadzili instruktorzy Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pod okiem których uczestnicy pokonywali tor przeszkód.

Kolejne zajęcia odbędą się 29 marca br. w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17.

Ze względów organizacyjnych, osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o wcześniejszy kontakt na adres mailowy: bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu 723645738. Termin i godzina spotkania zostaną ustalone indywidualnie po zgłoszeniu.

Zapraszamy na kolejne odsłony projektu!

Jeśli zamierzasz do nas dołączyć, wszystkie potrzebne informacje znajdziesz tutaj.

  • zdjęcie przedstawia wnętrze hali sportowej
  • zdjęcie przedstawia instruktora przemawiającego do uczestników
  • zdjęcie przedstawia osobę pokonującą tor przeszkód- bieg wkoło pachołków
  • zdjęcie przedstawia osobę pokonującą tor przeszkód- wykonującą przewrót w przód
  • zdjęcie przedstawia osobę pokonującą tor przeszkód- przeskakującą nad skrzynią gimnastyczną
  • zdjęcie przedstawia osobę pokonującą tor przeszkód, rzucającą piłką
  • zdjęcie przedstawia osobę pokonującą tor przeszkód wykonującą skłony brzucha
  • zdjęcie przedstawia osobę pokonującą tor przeszkód przenoszącą manekina
  • zdjęcie przedstawia osobę pokonującą tor przeszkód- bieg po wahadle
Powrót na górę strony