Wiadomości

Pijany, na zakazie spowodował kolizje

Data publikacji 07.12.2022

3 promile alkoholu w swoim organizmie miał 33-latek kierujący oplem, który wyjeżdżając z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej volkswagenem i doprowadził do zdarzenia drogowego. W czasie kontroli okazało się, że mieszkaniec powiatu rybnickiego ma również czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj, około godziny 22.00 dyżurny Komisariatu Policji w Gaszowicach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, gdzie według relacji zgłaszającej sprawca był pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w Czernicy, przy ulicy Wolności. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący oplem, wyjeżdżając z parkingu, włączając się do ruchu, wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej w przeciwnym kierunku kierującej volkswagenem. Okazało się, że mieszkaniec powiatu rybnickiego jest kompletnie pijany. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie 33-latka, 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim.

Ponadto śledczy sprawdzają, czy ten sam kierujący oplem uderzył w szybę witrynową sklepu przy ulicy Wolności w Czernicy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Komisariatu Policji w Gaszowicach prowadzą czynności w tej sprawie.

  • Uszkodzone pojazdy. Miejsce kolizji drogowej.
  • Uszkodzony pojazd.
  • Uszkodzona osobówka.
Powrót na górę strony