Wiadomości

Od serca do serca

Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach umieszczony został czerwony pojemnik w kształcie serca. Pracownicy i funkcjonariusze Policji mogą zbierać w nim m.in. plastikowe nakrętki. Zebrany w ten sposób plastik zostanie przekazany na cele charytatywne, a sama zbiórka przyczyni się do ochrony środowiska.

Podczas wspólnych działań Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa śląskiego oraz Wydziału Prewencji KWP w Katowicach powstała inicjatywa, z której środki ze sprzedaży nakrętek przekazane zostaną na pomoc potrzebującym funkcjonariuszom i ich rodzinom. Uwzględniając wagę społeczną ochrony środowiska, projekt ten realizuje założenia kampanii społecznej pn. Naturalnie, że chronimy.

Użyty kształt serca nie był przypadkowy - ma on podkreślać intencję śląskich funkcjonariuszy. Poprzez ten prosty gest wspierający osoby potrzebujące oraz rozwój środowiska naturalnego, podkreślono kierunek zaplanowanych działań i ich pragmatyczny wymiar. Do czerwonych pojemników w kształcie serca można wrzucać plastikowe nakrętki po napojach, artykułów drogeryjnych oraz innych elementów plastikowych. Każdy funkcjonariusz i pracownik cywilny poprzez wsparcie tej inicjatywy może wspólnie przyczynić się do tych działań.

Inicjatywa została sfinansowana przez Zarząd Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, który zdecydował się na organizację tak szczytnej inicjatywy, chcąc jednocześnie zachęcić pozostałe jednostki Policji do podobnych działań.

Powrót na górę strony