Wiadomości

Zatrzymany za usiłowanie rozboju na księdzu

Data publikacji 19.08.2022

Policjanci z I komisariatu w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, który grożąc rewolwerem księdzu jednej z miejscowych parafii, zażądał wydania pieniędzy. Sprawca został spłoszony, lecz dzięki podjętemu przez duchownego pościgowi, szybko został ujęty i przekazany policjantom. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Wczoraj mundurowi z I Komisariatu Policji w Zabrzu zatrzymali 43-letniego mieszkańca Zabrza, który z rewolwerem w ręku miał napaść na księdza z jednej z zabrzańskich parafii. Mężczyzna przyszedł tam z paczką. Obecny na miejscu ksiądz pomyślał, że jest to pracownik firmy kurierskiej. Po chwili jednak mężczyzna wyciągnął rewolwer i zażądał wydania pieniędzy, pytając jednocześnie, czy na parafii są obecne inne osoby. Kiedy duchowny oświadczył, że nie ma żadnych kosztowności, a w budynku jest jeszcze gospodyni, mężczyzna rzucił się do ucieczki.

W pościg za nim ruszył ksiądz, który po chwili ujął mężczyznę, powiadamiając również o wszystkim policjantów. Gdy na miejsce przyjechali mundurowi z I komisariatu, zatrzymali 43-letniego mieszkańca Zabrza. 

Okazało się, że sprawca był już wcześniej notowany. Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia, a o jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

Opis filmu: Film przedstawia umundurowanych policjantów prowadzących osobę zatrzymaną, która ma założone kajdanki.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.62 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.37 MB)

Powrót na górę strony