Śląscy policjanci zabezpieczali 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności" i Olimpijczyków
Na Śląsku rozpoczął się 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności" i Olimpijczyków. Przez województwo śląskie przebiegały 2 z 5 etapów wyścigu, obejmujące prawie 220 km trasy. Na całej trasie przejazdu kolarzy o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności dbali śląscy mundurowi. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami, które występowały w ruchu drogowym, jednak podczas całego zabezpieczenia było spokojnie i nie doszło do żadnych zagrożeń bezpieczeństwa.
Zabezpieczeniem wyścigu i zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym zajmowali się policjanci ze śląskiej drogówki. Ich zadaniem było między innymi zabezpieczenie dynamiczne na poszczególnych etapach wyścigu, udzielanie pomocy zespołom pilotującym na całej trasie i współpraca oraz wymiana informacji pomiędzy sędzią głównym, organizatorami i zespołami pilotującymi. Z uwagi na konieczność zamknięcia dróg na trasach poszczególnych etapów w czasie trwania wyścigu, wystąpiły utrudnienia w ruchu. Informacje o tych niedogodnościach kierowcy mogli znaleźć na stronach poszczególnych komend naszego garnizonu.
Pierwszy etap 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków rozpoczął się w Żorach i prowadził ulicami Rudziczki, Suszcza, Orzesza, Zgonia, Kobióra, Gostynia, Tychów, Cielmic, Bierunia, Lędzin i Mysłowic, aby kilkanaście minut po godzinie 12.00 zakończyć pierwszy etap wyścigu w Katowicach.
Po południu odbył się drugi etap wyścigu, który miał prawie 126 kilometrów. Tym razem zawodnicy wyścig zaczęli w Tarnowskich Górach i ścigali się m.in.: ulicami Miasteczka Śląskiego, Myszkowa, Woźnik, Łazów, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca.
Całe wydarzenie w naszym województwie przebiegło bez żadnych zagrożeń bezpieczeństwa. A tak wyglądało policyjne zabezpieczenie poszczególnych etapów wyścigu: