Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca chciał wieźć dzieci na wycieczkę

Data publikacji 29.06.2022

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali kierowcę autobusu. 58-latek miał zawieźć dzieci na wycieczkę, jednak okazało się, że był pijany. Mężczyzna stracił prawo, będzie też musiał zapłacić wysoką grzywnę.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego dzieci jednej ze świętochłowickich szkół miały jechać na wycieczkę. Świętochłowiccy policjanci pojechali na miejsce zaplanowanej kontroli drogowej, by sprawdzić stan techniczny autokarów i trzeźwość kierowców. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że jeden z kierowców był nietrzeźwy. 58-latek przyjechał autokarem na miejsce policyjnego kontroli z sąsiedniego miasta. Mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Firma przewozowa skierowała na miejsce innego, trzeźwego kierowcę, z którym dzieci pojechały na zaplanowaną wycieczkę.

Przypominamy, że policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy, jak co roku w okresie wakacyjnym, prowadzą kontrole autobusów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów, dokumenty i przede wszystkim trzeźwość kierowców.

Planując wakacje dziecka, warto skorzystać z możliwości zgłoszenia i przeprowadzenia kontroli autobusu. W Świętochłowicach policjanci przeprowadzają kontrole autobusów najczęściej w wyznaczonym punkcie, na parkingu przy budynku komendy, na ulicy Wojska Polskiego 16 c. Kontrole autobusów najlepiej zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonu 47 85 44 290 (sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, w godzinach 8.00 – 15.00), 47 85 44 255 (Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach).

Powrót na górę strony