Wiadomości

Plantacja i narkotykowy interes zlikwidowane przez policjantów

Data publikacji 23.06.2022

Żorscy kryminalni zabezpieczyli ponad 1 kilogram środków odurzających oraz krzewy konopi indyjskich. Tym razem stróże prawa wpadli na trop profesjonalnej plantacji konopi znajdującej się w piwnicy wynajętego domu. Mundurowi zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków pozwalający na przygotowanie blisko 1000 działek dilerskich. Zatrzymany 33-latek usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Stróże prawa z żorskiej komendy uzyskali informację dotyczącą plantacji konopi zlokalizowanej w jednym z domów na terenie Żor. W wyniku podjętych działań operacyjnych, z udziałem kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zabezpieczono ponad 63 krzewy konopi w różnych fazach wzrostu oraz susz marihuany pozwalający na przygotowanie ponad 1000 działek dilerskich tego narkotyku. W wyniku dobrze zorganizowanej akcji mundurowi zatrzymali także 33-letniego katowiczanina. Prócz narkotyków, zabezpieczony został również profesjonalny sprzęt do jego uprawy.

Podejrzany po wysłuchaniu zarzutów przyznał się do winy. Decyzją sądu na wniosek prokuratora najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

  • Plantacja suszu konopnego
  • Plantacja środków odurzających w piwnicy domu
  • Specjalistyczny namiot wypełniony konopią
  • Susz oraz elementy służące do uprawy substancji zabronionych
  • Pokój wypełniony namiotem, w którym hodowane są konopie
  • Policjant zabezpiecza rośliny konopii
Powrót na górę strony