Wiadomości

Szacunek-Zrozumienie-Rozwaga-Bezpieczeństwo

Data publikacji 25.04.2022

Pod takim właśnie hasłem odbyło się spotkanie mundurowych z bielskiej drogówki z uczestnikami I Otwarcia Śląskiego Sezonu Motocyklowego „Beskidy 2022” w Szczyrku. Fanów jednośladów odwiedzili także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach. Stróże prawa w ramach akcji pn. Jednośladem bezpiecznie do celu przestrzegali przed brawurą oraz apelowali o rozsądek podczas motocyklowych podróży.

Przez dwa dni Szczyrk stał się motocyklową stolicą Podbeskidzia, a na I Otwarcie Śląskiego Sezonu Motocyklowego przyjechali motocykliści z całego województwa. Imprezę zorganizowało Miasto Szczyrk. Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Śląskiego - Jakub Chełstowski, prezydent BielskoBiałej - Jarosław Klimaszewski, burmistrz Szczyrku - Antoni Byrdy i Starosta Powiatu Bielskiego - Andrzej Płonka.

W sobotę mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przeprowadzili spotkanie z wszystkimi chętnymi motocyklistami i ich „plecaczkami” – jak w motocyklowym żargonie zwykło się mówić o ich pasażerach.

Uczestnicy otrzymali motocyklowego akcesoria: odblaskowe kamizelki i szelki oraz wygodne do przewożenia motocyklem apteczki pierwszej pomocy, ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Uczestnicy mogli porozmawiać z policyjnymi motocyklistami na wiele ciekawych tematów, dotyczących bezpiecznej jazdy jednośladem, a dzieci zasiąść za kierownicą policyjnego motocykla. Podczas akcji, przeprowadzonej pod hasłem Szacunek-Zrozumienie-Rozwaga-Bezpieczeństwo, mundurowi przypominali o przepisach ruchu drogowego, apelując o ostrożną i rozważną jazdę. Odpowiadali także na ciekawe pytania uczestników zlotu. Policjanci-motocykliści wymieniali się natomiast swoimi doświadczeniami z fanami dwóch kółek, którzy przyjechali z całego Śląska.

W niedziele, przed nabożeństwem w intencji bezpiecznego sezonu motocyklowego, prelekcje przeprowadzili mundurowi z wojewódzkiej drogówki. Omówili oni najważniejsze przepisy i zasady bezpiecznej jazdy jednośladem, nawiązując do statystyk zdarzeń z motocyklistami, jakie miały miejsce w ubiegłym roku na terenie województwa śląskiego. Przestrzegali przed brawurą oraz apelowali o rozsądek podczas motocyklowych podróży.

  • Policjantka prowadzi prelekcję na pikniku motocyklowym
  • Policjant z drogówki zakłada motocyklistce odblaskowe szelki
  • Policjantka z ruchu drogowego pozuje do zdjęcia z motocyklistami na tle radiowozu
  • Motocyklowe akcesoria rozłożone na masce radiowozu
  • Policjant pozuje do zdjęcia z dwiema motocyklistkami, obok policyjne motocykle.
  • Dziecko siedzi na policyjnym motocyklu
  • Policjant przekazuje motocykliście apteczkę pierwszej pomocy
  • Policjanci z ruchu drogowego pozują wspólnie z dzieckiem, które siedzi na policyjnym motocyklu. Obok dwie kobiety.
  • Pokaz pierwszej pomocy - symulacja z poszkodowanym motocyklistą
Powrót na górę strony