Wiadomości

Grupa SPEED zatrzymała pirata drogowego

Data publikacji 03.03.2022

Policjanci tyskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Dodge Charger. Krótki odcinek Drogi Krajowej nr 1 okazał się kosztowny dla 43-latka. Za popełnione wykroczenia mężczyzna otrzymał mandat oraz punkty karne. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wchodzący w skład grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Dodge Charger w związku z wykroczeniami jakie popełnił. 43-latek pędził 158 km/h na drodze, gdzie znajduje się ograniczenie prędkości do 100 km/h. Ponadto kierujący zlekceważył przepis dotyczący prawostronnej jazdy. W związku z wykroczeniami policjanci nałożyli na 43-latka mandat karny o łącznej kwocie 1550 złotych. Ponadto na koncie kierowcy znalazło się 12 punktów karnych.

Kolejny raz apelujemy o jazdę zgodną z przepisami oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Lekceważenie przepisów zwiększa ryzyko poważnych zdarzeń drogowych, a co za tym idzie skutków utraty zdrowia lub życia. Większości zdarzeń drogowych możemy uniknąć, respektując obowiązujące zasady.

Powrót na górę strony