Wiadomości

Sprawcy pobicia zatrzymani przez mundurowych

Data publikacji 25.02.2022

Niespełna dwa dni potrzebowali policjanci, żeby ustalić, a następnie zatrzymać sprawców pobicia 34-latka z Pszczyny. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Do pobicia doszło kilka dni temu w jednym z mieszkań w centrum Pszczyny. Trzy dni po tym zdarzeniu do jednostki policji zgłosił się mężczyzna z widocznymi obrażeniami na ciele. Z jego relacji wynikało, że niezapowiedzianie do jego mieszkania przyszło dwóch mężczyzn. Wśród nich był znany mu 29-latek. Po krótkiej chwili rozmowy jeden z mężczyzn bez powodu zaczął się awanturować, a następnie niszczyć i wywracać wyposażenie mieszkania. Agresja przybierała na sile. W dalszej kolejności „nieproszeni goście” zaczęli bić i kopać 34-latka. Gdy nie miał on już siły się bronić, obaj uciekli.

W wyniku uderzeń pokrzywdzony doznał licznych obrażeń, które wymagały specjalistycznej, medycznej pomocy. Jednak dopiero po trzech dniach od zdarzenia mężczyzna zdecydował powiadomić policjantów. W ustalenie sprawców zaangażowali się kryminalni z pszczyńskiej komendy. Zintensyfikowane działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania sprawców. Podejrzany 26- i 29-latek usłyszeli już zarzuty pobicia. Przestępstwo to zagrożone jest karą więzienia do 3 lat. Teraz o losie mężczyzn zdecyduje sąd.

Powrót na górę strony