Wiadomości

Policjanci zapobiegli tragedii, ratując ludzkie życie

Data publikacji 11.01.2022

Częstochowscy policjanci otrzymali wczoraj zgłoszenie o zaginięciu 39-latka, który wyszedł z domu z myślami samobójczymi. Policjanci, nie tracąc ani chwili, rozpoczęli jego poszukiwania. Dzięki dobremu rozpoznaniu dzielnicowego i policjanta z ogniwa patrolowego, mężczyzna został odnaleziony w ostatniej chwili, gdy już miał zaciśniętą pętlę na szyi. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy, po czym trafił on pod opiekę specjalistów.

Wczoraj po południu do dyżurnego z Komisariatu II Policji w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie z którego wynikało, że 39-letni mieszkaniec Częstochowy wyszedł z domu z myślami samobójczymi. Policjanci natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Po niespełna godzinie stróże prawa z „dwójki” dotarli do pomieszczeń magazynowych w jednej z firm, gdzie odnaleźli zaginionego. Mężczyzna miał już zaciśniętą na szyi pętlę. Policjanci natychmiast zdjęli mu ją z szyi i udzielili pierwszej pomocy. Dzięki szybkim działaniom asp. sztab. Ireneusza Zagórskiego i sierż. sztab. Bartosza Piechowicza nie doszło do tragedii, a 39-letni desperat trafił pod opiekę specjalistów.

Bardzo często osoby planujące popełnienie samobójstwa wcześniej dają sygnały ostrzegawcze. Nie ignorujmy cichego wołania o pomoc. Dajmy im odczuć, że w tej trudnej sytuacji nie są same. Bądźmy empatyczni. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować takiej osobie życie.

Oto wykaz telefonów, gdzie osoby mogą otrzymać specjalistyczne wsparcie i pomoc:

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112,
Telefon Zaufania dla Dorosłych pod numer 116 123,
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numer 116 111
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod numer 800 121212.
Powrót na górę strony