Wiadomości

Pszczyńska komenda dołączyła do akcji "Świąteczna paczka dla Seniorów"

Data publikacji 18.12.2021

Pszczyńska komenda przyłączyła się do „Świątecznej paczki dla Seniorów”, czyli bożonarodzeniowej akcji dla pacjentów i pracowników Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Pszczynie. Zakupione środki, artykuły pierwszej potrzeby, niewielkie sprzęty i tekstylia pomogą w bieżącym funkcjonowaniu placówki. Wczoraj zaangażowani uczniowie, nauczyciele i pszczyńscy policjanci przekazali wszystkie prezenty.

W czasie Świąt Bożego Narodzenia nie zapominamy o innych, szczególnie tych, którzy z różnych względów znajdują się w trudnej sytuacji. Na pomoc oczekuje wiele osób i instytucji. W tym roku pszczyńska komenda przyłączyła się do szkolnej akcji „Świąteczna paczka dla Seniorów” – podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, którą zorganizował Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie. Wszystko po to, aby zaspokoić przynajmniej małą część ogromnych potrzeb placówki. Mundurowi i pracownicy cywilny zebrali środki pieniężne, które zostały przeznaczone na zakup brakujących artykułów, a następnie przekazali je organizatorom w szkole.

Wczoraj przygotowane wspólnie paczki pojechały do Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego, gdzie trafiły do 26 podopiecznych. Na prezenty składały się środki higieny, koce, papcie, kubki termiczne, gry planszowe, ozdoby świąteczne oraz słodkości. Ze względu na panującą pandemię policjanci nie mogli się spotkać z seniorami, jednak uczniowie postanowili iść z duchem czasu i zorganizowali wspólne kolędowanie on-line. Seniorzy mieli możliwość słuchania i oglądania występu młodzieży wraz z opiekunami na ogromnym ekranie. Te wspólne chwile wywołały wielką radość i wzruszenie na twarzach uczestników wirtualnego spotkania.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia jeszcze raz życzymy Państwu dużo radości, miłości i przede wszystkim zdrowia.

  • Zdjęcie kolorowe: umundurowany policjant niesie ogromny, czerwony prezent
  • Zdjęcie kolorowe: uczniowie, nauczyciele i dwóch umundurowanych policjantów na tle choinki pozują do wspólnego zdjęcia.
  • Zdjęcie kolorowe: widoczny fragment umundurowania policyjnego, w tle widoczna choinka

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.41 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 989.79 KB)

Powrót na górę strony