Wiadomości

Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 30.08.2021

2 promile alkoholu miał w organizmie zatrzymany 36-letni kierowca mazdy. Mężczyzna został zatrzymany w Jastrzębiu-Zdroju przez będących po służbie jastrzębskich wywiadowców. Teraz 36-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj około godziny 2:00 jastrzębscy wywiadowcy wracając do domu, zauważyli na Alei Jana Pawła II kierującego, który jechał pod prąd. Stróże prawa natychmiast zareagowali. Mundurowi, na co dzień pełniący służbę w terenie, byli praktycznie pewni, że kierowca jest pijany. Jeden z mundurowych stanął swoim pojazdem w poprzek drogi, drugi jadący za nim i widząc całą sytuację, zablokował samochodem tył mazdy, uniemożliwiając kierowcy ucieczkę. Od nieodpowiedzialnego kierowcy policjanci od razu wyczuli alkohol. Aby uniemożliwić mu dalszą jazdę, zabrali mu kluczyki z pojazdu i wezwali na miejsce będących w służbie kolegów, którzy wykonali dalsze czynności. Jastrzębianin był bardzo pobudzony i agresywny. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 36-latka 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet 2 lata więzienia i utrata prawa jazdy na co najmniej trzy lata.


Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmiesza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja policjantów, którzy zachowali czujność, być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze. Nie reagujesz-akceptujesz!

Powrót na górę strony