Odpowie za zniszczenie wagonu - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Odpowie za zniszczenie wagonu

Data publikacji 30.04.2021

Kobieta, która pod wpływem alkoholu zniszczyła tramwajowy wagon, została zatrzymana przez katowickich policjantów. Podejrzana przyznała się do winy i chce dobrowolnie poddać karze. O jej wymiarze zadecyduje sąd. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

zdjęcie kolorowe: na pierwszym planie policyjny radiowóz, a w tle przystanek tramwajowy i tramwaj z uszkodzonym wagonem

Policjanci z II komisariatu zatrzymali 21-letnią kobietę, która zniszczyła tramwajowy wagon. Kobieta będąc pod wpływem alkoholu uszkodziła dwie szyby, a następnie wybiegła z wagonu. Już kilka minut od przyjęcia zgłoszenia, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali agresywna młodą kobietę, która został osadzona w policyjnym areszcie. Badanie trzeźwości wskazało, że miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie policyjnych czynności kobieta przyznała się do zniszczenia wagonu, ale nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania. Straty oszacowano na ponad 4 tys. złotych. Pomimo młodego wieku, 21-latka była już karana za posiadanie narkotyków i kradzieże sklepowe. Teraz dobrowolnie chce poddać się karze. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do katowickiego sądu. Za zniszczenie mienia kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia.

  • zdjęcie kolorowe: cela policyjnego aresztu w którym jest umundurowany policjant trzymający za ramię zatrzymana kobietę
  • zdjęcie kolorowe: uszkodzona szyba w rozsuwanych drzwiach tramwaju
  • zdjęcie kolorowe: uszkodzona szyba w oknie wagonu