Wiadomości

Trzy miesiące aresztu dla 26-latka

Data publikacji 31.12.2020

Zawierciańscy policjanci zatrzymali 26-latka, który w lutym br. włamał się do trzech garaży. Ukradł z nich elektronarzędzia i inne przedmioty. Mieszkaniec Zawiercia na swoim koncie ma także inne przestępstwa. Wspólnie z innym mężczyzną naruszył mir domowy, a także pobił trzy osoby. Wczoraj sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

W lutym br. na terenie Zawiercia doszło do włamań do blaszanych garaży. Zniknęły z nich m. in. elektronarzędzia. Zawierciańscy policjanci ustalili, kto stoi za trzykrotnymi kradzieżami z włamaniem. Sprawcą przestępstw okazał się być znany już mundurowym 26-latek. Ponadto mieszkaniec Zawiercia w grudniu br. wspólnie z innym mężczyzną wtargnął do jednego z mieszkań, gdzie następnie napastnicy pobili znajdujące się wewnątrz osoby. Mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty. Wczoraj sąd wobec 26-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Przypominamy!

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem zagrożonym karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Za zakłócenie miru domowego Kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Za pobicie sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony