Policyjny pościg w Lublińcu - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policyjny pościg w Lublińcu

Data publikacji 23.11.2020

Policjanci z Lublińca prowadzili pościg za samochodem osobowym marki Audi, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Grunwaldzkiej. Po zatrzymaniu okazało się, że 25-letni kierowca prowadził samochód znajdując się pod wpływem środków odurzających, które zostały również przy nim znalezione. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem obycia kary 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Prewencji lublinieckiej komendy zauważyli na ul. Grunwaldzkiej samochód osobowy marki Audi, którym, według przypuszczeń mundurowych, kierował mężczyzna bez stosownych uprawnień. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, stróże prawa dali znać kierowcy, aby się zatrzymał. Ten przyspieszył jednak i rozpoczął ucieczkę ulicami Żwirki i Wigury, 11-listopada, 74-Górnośląskim Pułkiem Piechoty, gdzie w końcu porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Ostatecznie uciekinier został zatrzymany po krótkim pościgu w okolicy lasu. Szybko wyszło na jaw, że zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany przez sąd celem odbycia wcześniej zasądzonej kary 3 lat pozbawienia wolości. Okazało się również, że 25-latek prowadził pojazd znajdując się pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo stróże prawa znaleźli w jego odzieży marihuanę. Zgodnie z procedurą od mężczyzny została pobrana krew do badań, stracił on także swoje prawo jazdy. Noc spędził w policyjnej celi, a następnie został przewieziony do zakładu karnego. Wkrótce stanie przed sądem i odpowie za popełnione przestępstwa.

Przypominamy!

Zgodnie z treścią artykułu 178b Kodeksu karnego za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.