Wiadomości

Namierzeni przez rybnicką grupę Speed

Data publikacji 02.11.2020

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z rybnickiej drogówki. Tylko wczoraj mundurowi z grupy SPEED zatrzymali kolejnych piratów drogowych. Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie giną ludzie.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków na polskich drogach. Do walki z piratami drogowymi powołano policyjną specgrupę SPEED. Stróże prawa, którzy wchodzą w jej skład, szczególnie przyglądają się kierowcom, którzy ignorują ograniczenia prędkości. Wczoraj w ręce rybnickich mundurowych wpadli kolejni kierowcy. Pierwszy z nich, jadący osobowym fordem został namierzony około godziny 11.30 w Czerwionce-Leszczynach na ulicy Armii Krajowej. 38-latek, przekroczył dopuszczalną prędkość o 64 km/h. Kolejnym piratem drogowym okazał się 56-latek z Mikołowa, który poruszał się w Bełku na ulicy Głównej swoim oplem z prędkością 105 km/h w miejscu, gdzie była ona ograniczona do 50 km/h. Z kolei w Czerwionce-Leszczynach na ulicy Lompy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierowcę audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 73 km/h. Mężczyźni zostali ukarani mandatami, 10 punktami karnymi i zatrzymano im prawo jazdy.

Apelujemy! Pamiętajmy, że zbyt duża prędkość zawsze jest niebezpieczna-nie tylko dla nas, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony