Zero tolerancji dla piratów drogowych - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zero tolerancji dla piratów drogowych

Data publikacji 22.10.2020

W środę 21 około 16.30 nieoznakowany radiowóz gliwickiej grupy Speed został na ul. Niepodległości w Knurowie wyprzedzony mimo „podwójnej ciągłej” oraz tego, że jechał z maksymalną dozwoloną prędkością. Kamery radiowozu zarejestrowały karygodne wykroczenia popełniane przez kierowcę bmw. Oprócz poruszania się z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, z ogromną prędkością przejechał obok autobusu, nie pozostawiając sobie możliwości zareagowania, gdyby nagle pojawił się zza niego pieszy.

Patrol zatrzymał 30-letniego kierującego i podsumował jego „wyczyny”. Przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym spowodowało zatrzymanie uprawnień. Jak się okazało, mężczyzna zebrał łącznie kilkadziesiąt punktów karnych, co skłoniło mundurowych do wydania wniosku administracyjnego o skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji do prowadzenia pojazdów. Jego bmw odholowano na policyjny parking strzeżony.

Ostrzegamy! Mundurowi w sposób szczególny reagują na drastyczne przekraczanie limitów prędkości. Może warto już teraz pomyśleć, czy dla chwilowego przypływu adrenaliny wolno ryzykować życie swoje i innych lub, bardziej prozaicznie, prawo jazdy oraz wysokie grzywny.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.61 MB)

Pliki do pobrania