Areszt dla nożownika z Blachowni - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Areszt dla nożownika z Blachowni

Data publikacji 25.09.2020

W ubiegłą niedzielę w jednym z pensjonatów na terenie gminy Blachownia doszło do krwawej awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 56-latek przyszedł w odwiedziny do kolegi, co nie spodobało się jego współlokatorowi. Słowna sprzeczka zakończyła się wybuchem agresji 58-latka, który ugodził przybyłego z wizytą gościa. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi teraz w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa może mu grozić kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 20 września 2020 roku w pensjonacie na terenie gminy Blachownia. 56-latek przyszedł w odwiedziny do swojego kolegi. Jednak jego wizyta nie spodobała się 58-letniemu współlokatorowi, który wszczął awanturę. Od sprzeczki słownej doszło do wybuchu agresji, w wyniku której 58-latek kilka razy ugodził gościa nożem. Ranny mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala.

Sąd zdecydował o zastosowaniu względem agresywnego współlokatora środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.