Wiadomości

Sprawdzili się na policyjnym torze przeszkód. Zapraszamy kolejnych zainteresowanych!

Data publikacji 20.08.2020

Wczoraj w katowickim oddziale prewencji odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego osoby zainteresowane służbą w Policji miały okazję sprawdzić, jak wygląda jeden z etapów rekrutacji. Mowa o teście sprawności fizycznej. Każda osoba, która pojawiła się na spotkaniu mogła próbować swoich sił w pokonaniu toru przeszkód i przekonać się osobiście, jak wygląda ten etap postępowania kwalifikacyjnego. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 26 sierpnia.

Każdy, kto jest zainteresowany służbą w Policji, mógł wczoraj skorzystać z autorskiego projektu katowickiej komendy wojewódzkiej i poznać proces rekrutacji do służby. Chętni próbowali swoich sił w teście sprawności fizycznej, który jest początkowym elementem naboru do służby. 

W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, pod czujnym okiem policyjnych instruktorów z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, uczestnicy pokonywali tor przeszkód. Każdy mógł liczyć na wsparcie i profesjonalne rady ze strony policyjnych instruktorów.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, osoby, które wzięły udział we wczorajszym spotkaniu, podzielone zostały na mniejsze grupy. Niemniej jednak, każdy miał możliwość spróbowania swoich sił.

Spotkania takie umożliwiają bezpośrednie zapoznanie się z procesem rekrutacji a także na zweryfikowanie swoich umiejętności i kondycji fizycznej oraz zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy. W związku z dużym zainteresowaniem, już dzisiaj zapraszamy na kolejne odsłony projektu. 

Na kolejne spotkanie, podczas którego będzie okazja do zweryfikowania swojej sprawności fizycznej zapraszamy 26 sierpnia. Inicjatywa ta będzie kontynuowana także we wrześniu. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informowac o konkretnych terminach. 

  • Osoby na sali gimnastycznej rozgrzewają się przed sprawdzianem sprawności fizycznej.
  • Mężczyzna pokonuje jeden z fragmentów toru przeszkód - skok przez skrzynię.
  • Mężczyzna pokonuje jeden z fragmentów toru przeszkód - rzut piłką lekarską.
  • Kobieta pokonuje jeden z fragmentów toru przeszkód - bieg.
  • Mężczyzna pokonuje jeden z fragmentów toru przeszkód - przeniesienie manekina.
  • Mężczyzna pokonuje jeden z fragmentów toru przeszkód - pokonanie górą płotków lekkoatletycznych.