Wiadomości

Sprawdź za darmo oświetlenie swojego samochodu. Twoje światła to nasze bezpieczeństwo!

Data publikacji 22.11.2019

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Działania prowadzone są we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas akcji, w dniach 16 i 23 listopada br., kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach. Z kolei dzięki aplikacji "Yanosik", jej użytkownicy z łatwością znajdą najbliższą stacja kontroli pojazdów biorąca udział w kampanii.

21 października ruszyła czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo", która będzie trwała do 15 grudnia 2019 r. Celem działań jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz stacje zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Sprawdzanie świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą są wykonywane w dniach: 16 i  23 listopada br. bądź w innych terminach wskazanych w wykazie. Ponadto, kierowcy używający aplikacji Yanosik, mają w niej dostęp do informacji na temat kampanii oraz na podstawie swojej lokalizacji mogą dojechać do najbliższej stacji kontroli pojazdów biorącej udział w akcji. 


Wykaz stacji kontroli pojazdów uczestniczących w akcji znajdą Państwo w załączniku.


W działania włączyli się także policjanci z innych miast naszego województwa:

 • Na zdjęciu pojazd na stacji diagnostycznej w czasie kontroli świateł.
 • Na zdjęciu wnętrze stacji diagnostycznej i baner Wydziału Ruchu Drogowego KWP Katowice.
 • Na zdjęciu policjantka w mundurze stająca przed wjazdem do stacji diagnostycznej.
 • Na zdjęciu pojazd w kolorze srebrnym oraz urządzenie do kontroli ustawienia świateł.
 • Na zdjęciu policjantka w mundurze udziela wywiadu redaktorowi telewizji TVP 3.
 • Na zdjęciu policyjny radiowóz stojący przed wjazdem do stacji diagnostycznej.
 • Na zdjęciu policjantka udziela wywiadu stacji telewizyjnej w czasie akcji Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo.
 • Na zdjęciu policjantka Wydziału Ruchu Drogowego KWP Katowice udziela wywiadu trzem dziennikarzom radiowym trzymającym w rękach mikrofony.
 • Na zdjęciu samochód osobowy stojący na stacji diagnostycznej w czasie kontroli ustawienia świateł. Z lewej strony pojazdu stoi umundurowany policjant a za nim operator z kamerą.
 • Na zdjęciu biały samochód osobowy i urządzenie do diagnostyki świateł.
 • Na zdjęciu umundurowana policjantka udziela wywiadu dziennikarzowi stacji telewizyjnej w czasie akcji "twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo".
 • Na zdjęciu budynek stacji diagnostycznej przed którą stoi oznakowany radiowóz policyjny oraz policjantka udzielająca wywiadu ekipie telewizyjnej.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony