Wiadomości

Policjant z Żywca złotym medalistą

Data publikacji 10.09.2018

Aspirant Jacek Michulec zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Masters w Ultramaratonie Górskim, które odbyły się w Krynicy Zdroju. Bieg zorganizowany został w ramach Biegu 7 Dolin. Mistrzostwa Polski Masters to 100 kilometrów pięknej, ale bardzo wymagającej trasy. W biegu biorą udział najlepsi z najlepszych biegaczy górskich z kraju i z zagranicy. Dlatego tym bardziej gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych przedsięwzięciach!

W sobotę punktualnie o 3.00 nad ranem na Deptaku w Krynicy Zdroju rozpoczął się Bieg 7 Dolin. Jest to impreza sportowa przeznaczona dla biegaczy z bardzo dużym doświadczeniem w zawodach górskich. Bieg jest jednocześnie kwalifikacją do Ultra-Trail du Mont-Blanc®. Na stracie, wśród ponad tysiąca innych zawodników, stanął również aspirant Jacek Michulec, który na co dzień pełni służbę jako dyżurny w Komisariacie Policji w Łodygowicach. Jacek biega już od wielu lat i ma na swoim koncie liczne puchary oraz medale. Bieg odbywał się w szlakami Beskidu Sądeckiego. Biegacze mieli do pokonania 100 kilometrów bardzo trudnej, wymagającej i niebezpiecznej trasy. Przewyższenia wynosiły od +3970 m do -3980 m. Pomimo tego oraz silnej obsady biegaczy zarówno z kraju, jak i z zagranicy, Jacek spisał się na medal zajmując pierwsze miejsce, w rozgrywanych w ramach biegu Mistrzostwach Polski Masters w Ultramaratonie Górskim. Czas z jakim ukończył bieg to 9:28;54. Tym samym poprawił swoją dotychczasową „życiówkę” na tej trasie o 19 minut. W klasyfikacji generalnej był 6, natomiast wśród rodaków zajął 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów!