Wiadomości

31 zatrzymanych podczas festiwalu techno

Data publikacji 13.11.2017

W katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja organizowanej cyklicznie imprezy muzycznej "MAYDAY". Podobnie, jak w poprzednich latach, jej uczestników sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów i celników z psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu narkotyków. Mimo, że uczestnicy koncertu wiedzieli o kontrolach, mundurowi zatrzymali 31 osób, które miały przy sobie narkotyki.

Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie tabletki MDMA, marihuanę oraz amfetaminę. Kontrole były bardzo dokładne. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które, co prawda, tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań. Stróże prawa skontrolowali kilkaset osób. Policjanci z wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy miejskiej, policjanci nieetatowej grupy wywiadowców katowickiego oddziału prewencji, funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Straży Granicznej zatrzymali 31 osób, które posiadały łącznie 98 MDMA, 39 gramów marihuany oraz 17,79 grama amfetaminy. Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Jak co roku, bardzo sprawnie przebiegała współpraca policjantów i celników. Takie akcje są już stałym elementem walki z narkobiznesem w stolicy naszego regionu.

Powrót na górę strony