Wiadomości

Niemiecki policjant na praktykach w bytomskiej komendzie

Data publikacji 21.07.2017

Raphael Falkus - policjant z Wyższej Szkoły Policji w Münster w Niemczech odbywał tygodniowe praktyki w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Na wybór tej jednostki zdecydował się ze względu na swoje korzenie. Obserwując z bliska pracę bytomskich stróżów prawa, poznawał zasady funkcjonowania polskiej Policji.

30-letni Raphael Falkus kilka lat temu postanowił wstąpić w szeregi niemieckiej policji. Trzy lata temu rozpoczął naukę w Wyższej Szkole Policji w Münster. Właśnie teraz, po trzech latach rozpoczął ostatni etap swojego zawodowego, policyjnego szkolenia. Praktykę zawodową mógł odbyć w jednym z państw członkowskich UE. Niemiecki policjant bardzo dobrze mówi po polsku i dlatego wybrał nasz kraj. Na wybór bytomskiej jednostki policji zdecydował się ze względu na swoje korzenie, gdyż jego rodzice pochodzą z pobliskich Katowic.

Od 17 lipca Raphael odbywał praktykę w Wydziale Ruchu Drogowego bytomskiej komendy, albowiem taką służbę pełni również w Niemczech. Wspólnie z miejscowymi stróżami prawa uczestniczył w obsłudze zdarzeń drogowych, pełnił służbę z wykorzystaniem wideorejestratora, przyglądał się pracy oficera dyżurnego. Dzisiaj miał okazję obserwować pracę policjantów komisariatu autostradowego.

Za niespełna miesiąc policjanta czekają końcowe egzaminy. Po ukończeniu szkoły Raphael Falkus awansuje na pierwszy stopień oficerski i będzie strzegł bezpieczeństwa oraz porządku w swoim kraju.


 

Powrót na górę strony