Wiadomości

Rozpoczął się Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2017" na Śląsku

Data publikacji 21.06.2017

Rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2017”. W szranki stanęły 34 pary patrolowe, reprezentujące wszystkie jednostki naszego garnizonu oraz katowicki oddział prewencji. Najlepsi pojadą na finał ogólnopolski, który odbędzie się we wrześniu w Słupsku.

Rozpoczął się Wojewódzki Finał XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych - „Patrol Roku” 2017 który odbywa się w dniach 21-22 czerwca na terenie Szkoły Policji w Katowicach. 68 policjantów, na co dzień patrolujących nasze ulice, stanęło do rywalizacji w rozgrywanym turnieju par patrolowych. Organizatorem zawodów jest Wydział Prewencji Komendy wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z katowicką szkołą policji. 

Podczas rozgrywek reprezentanci wszystkich komend miejskich i powiatowych oraz oddziału prewencji z Katowic rywalizują ze sobą w czterech konkurencjach. Dzisiaj zawodnicy startowali w dwóch z nich. Musieli pokonać wymagający tor przeszkód oraz sprawdzić się w konkurencji z technik obezwładniania na macie. Sędziami turnieju są eksperci i specjaliści prewencji z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz wykładowcy ze Szkoły Policji w Katowicach. Przebieg rozgrywek nadzoruje Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Dawid Kaszuba.

Obecnie, po rozegranych dwóch konkurencjach, w rankingu ogólnym prowadzą mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, zaraz za nimi uplasowali się policjanci z Będzina, a 3 lokatę zajmują stróże prawa z Żor. Jutro mundurowi sprawdzą się w strzelaniu oraz będą rozwiązywali test wiedzy. Życzymy wszystkim zawodnikom wytrwałości i powodzenia w kolejnym dniu zawodów! Zwycięzcy turnieju otrzymają puchary oraz nagrody, będą także reprezentować nasz garnizon na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku. 

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony