Kolejna inicjatywa sosnowieckiej dzielnicowej
Młodszy aspirant Marta Hałas na co dzień jest dzielnicową, odpowiedzialną za rejon położony w centrum Sosnowca. Razem z mieszkańcami podejmuje szereg działań i inicjatyw, które pomagają odmieniać oblicze rejonu, sprawiając, że jakość codziennego życia systematycznie się podnosi. Kolejną inicjatywą dzielnicowej, podjętą na prośbę mieszkańców, jest złożenie wniosku o rewitalizację terenu przyległego do jednej ze szkół podstawowych.
Mieszkańcy rejonu służbowego nr 5, za który odpowiedzialna jest dzielnicowa, zgodnie twierdzą, że policjantka nie tylko często pomaga im w sprawach konfliktów rodzinnych, przemocy domowej, czy problemach prawnych. Oprócz tego, mł. asp. Marta Hałas wspiera ich w dokonywaniu i wprowadzaniu zmian, które pomagają ulepszyć otoczenie, w którym na co dzień przebywają. Policjantka informuje, gdzie można otrzymać pomoc dla lokalnych inicjatyw, ale i pomaga w sporządzaniu wniosków do władz miejskich i innych instytucji o wsparcie i realizację tych projektów. Nie tak dawno, wspólnie z dzielnicowym, st. asp. Aleksandrem Kliza, zwróciła się do władz miasta o zmianę oznakowania i organizacji ruchu w obrębie drogi dojazdowej do Komisariatu Policji I i w rejonie ulicy Starej. Dzięki temu, już niebawem ul. Stara stanie się jednokierunkowa, oznakowanie będzie zmienione, a miejsca parkingowe zostaną precyzyjnie określone i wytyczone. Kolejną inicjatywą podjętą przez mł. asp. Martę Hałas oraz Jakuba Kubiczek z Wydziału Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, było uatrakcyjnienie ulicy Naftowej, na której ściany i mur otaczający ogródki działkowe, odstraszał swym wyglądem. Pomysłodawcy wnioskowali, by upiększyć je kolorowymi rysunkami graficiarzy.
Co więcej, niedawno dzielnicowa wystąpiła z wnioskiem do sosnowieckiego wydziału edukacji o wykonanie boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 8 w Sosnowcu i wszystko wskazuje na to, że teren ten w najbliższym czasie zostanie ogrodzony. Uniemożliwi to wstępu na teren placówki osobom postronnym, a to z kolei wpłynie na bezpieczeństwo przebywających tam, w większości, dzieci.
Podejmowanie tych wszystkich działań możliwe jest dzięki doskonałej komunikacji dzielnicowej z mieszkańcami, dzięki której możliwe jest poznanie ich potrzeb. Policjantka każdorazowo służy radą i pomocą w kwestiach formalnych, dzięki czemu przedsięwzięcia okazują się skuteczne, a jakość życia codziennego mieszkańców systematycznie się podnosi.