Wiadomości

Policjanci wsparli akcję charytatywną dla córki dzielnicowego

Data publikacji 07.02.2017

Policjanci ze strumieńskiego komisariatu wsparli organizację charytatywnej imprezy w Pyskowicach, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie 16-letniej Wiktorii. Nastolatka cierpi na rzadką chorobę Moya Moya. Konieczne jest przeprowadzenie kolejnej operacji za granicą. Dzięki działaniom mundurowych, sportowców i wielu ludzi z powiatu cieszyńskiego udało się zebrać blisko 5000 złotych.

Wielkim sukcesem zakończyła się akcja pomocy Wiktorii - córce dzielnicowego asp.szt. Grzegorza Kacan z Komisariatu Policji w Pyskowicach. 16 latka choruje na rzadką chorobę Moya Moya.  Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Policjanci ze strumieńskiego komisariatu aktywnie odpowiedzieli na apel kolegi dzielnicowego z Komisariatu Policji w Pyskowicach, o pomoc dla jego 16-letniej córki, która cierpi na rzadką chorobę Moya Moya. Szansą dla niej jest kolejna operacja w berlińskim szpitalu. Niestety koszt takiej operacji wynosi 40 tys. euro.

Dwóch policjantów prewencji zorganizowało dobrowolną zbiórkę pieniężną w Komisariacie Policji w Strumieniu. Policjanci, policjantki i pracownicy cywilni zebrali 600 złotych. Następnie ci sami policjanci zaangażowali kolegów z innych jednostek. Dyżurny wiślańskiego komisariatu asp.szt. Janusz Podżorski pozyskał od skoczków ozdobną nartę z autografami Stocha, Krafta i Wellingera (stali na podium PŚ 14.01.2017 r. w Wiśle). Naczelnik cieszyńskiej drogówki kom. Jarosław Puchałka skontaktował się z Kajetanem Kajetanowiczem, który włączył się do akcji zbierania pieniędzy dla chorej dziewczyny. Kajto przekazał ze swojej kolekcji jeden ze zdobytych pucharów dla najlepszej załogi. 

4 lutego odbyła się aukcja charytatywna dla Wiktorii w Pyskowicach powiązana z turniejem piłki nożnej. Do Pyskowic wybrali się dwaj policjanci prewencji i  dyżurny ze strumieńskiego komisariatu. Mundurowi przekazali pieniądze ze zbiórki oraz przedmioty na aukcję charytatywną. Puchar Kajetana został wylicytowany za kwotę 2000 złotych. Anonimowy przedsiębiorca z Pruchnej, po wygraniu pucharu przekazał go do ponownej aukcji. Za drugim razem puchar wylicytował dyżurny strumieńskiego komisariatu. Aspirant sztabowy Grzegorz Wiercigroch kupił go za kwotę 1500 złotych. Narta z autografami również została wylicytowana przez jednego z przedsiębiorców z gminy Strumień za kwotę 400 złotych.

Natomiast dwaj policjanci prewencji, którzy postanowili wesprzeć akcję charytatywną dla córki dzielnicowego, również wzięli udział w licytacji innych przedmiotów. Za 400 zł zakupili plastron startowy Macieja Kota, który ponownie przekazali na aukcję i osiągnął kwotę 310 zł. Za kolejne 200 zł wylicytowali książkę Kamila Glika z autografem, którą również przekazali na kolejną aukcję i osiągnęła kwotę 110 zł.

Dzięki inicjatywie policjantów i wsparciu wielu innych ludzi, konto fundacji pomagającej Wiktorii zostało zasilone na kwotę 4920 złotych. Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu, którzy w czasie wolnym od służby wsparli akcję charytatywną chcą pozostać anonimowi.

Jeśli chcecie, Państwo, pomóc córce naszego kolegi, przekażcie 1 procent swojego podatku: KRS 0000399191 z dopiskiem „Wiktoria Gruszka” lub wpłacicie pieniądze na subkonto w Fundacji Różyczka, której Wiktoria jest podopieczną:

nr 49105012981000002424584775.

 

Zobacz także:

Córka naszego policjanta potrzebuje pilnej pomocy!

http://www.dlawiktorii.pl/

 • ozdobna narta z autografami Stocha, Krafta i Wellingera
 • ozdobna narta z autografami Stocha, Krafta i Wellingera
 • ozdobna narta z autografami Stocha, Krafta i Wellingera
 • Stoch, Kraft i Wellinger na podium w Wiśle Malince, gdzie podpisali ozdobną nartę
 • Kajto ze swoim pucharem, który przekazał na aukcję charytatywną
 • Turniej piłkarzy w hali widowiskowo sportowej w Pyskowicach
 • przedmioty przekazane przez darczyńców na aukcję charytatywną
 • Zbiórka pieniędzy podczas aukcji charytatywnej
 • Wylicytowana książka Kamila Glika z jego autografem
 • ozdobna narta skoczków i puchar Kajetana Kajetanowicza
 • Aspirant sztabowy Grzegorz Wiercigroch wylicytował puchar
 • Aspirant sztabowy Grzegorz Wiercigroch wylicytował puchar. Na zdjeciu z Wiktorią

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.03 MB)

Powrót na górę strony