Kredyt na „słupa” - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Kredyt na „słupa”

Data publikacji 08.09.2015

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali w jednym z katowickich banków dwie osoby. Próbowały one wyłudzić kredyt na ponad 30 tys. złotych. Kilka godzin później wpadli kolejni oszuści, w tym pomysłodawca szybkiego zdobycia pieniędzy.

Pod koniec sierpnia policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w jednym z katowickich banków, zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby, które na podstawie fałszywych dokumentów, chciały wyłudzić kilkudziesięciotysięczny kredyt. Zamiast z gotówką, bank opuścili z kajdankami na rękach. Kilka godzin później w policyjnym areszcie znalazły się kolejne dwie osoby związane z tą sprawą, w tym sam „kierownik” nieuczciwych kredytobiorców. Zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego - trzech mężczyzn w wieku 30, 31 i 56 lat oraz 35-letnia kobieta.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji  w Katowicach, a sprawcy mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat.