Nietypowe zadanie policyjnych motorowodniaków - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Nietypowe zadanie policyjnych motorowodniaków

Data publikacji 14.08.2015

Dbają o bezpieczeństwo żeglarzy biorących udział w regatach, czy spływach kajakowych, pilnują bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, prowadzą działania profilaktyczne ucząc dzieci i młodzież, jak bezpiecznie korzystać z wodnych kąpieli. To jednak nie wszystko. Kiedy trzeba realizują również zadania nietypowe i niecodzienne. Wszystko po to, aby można było bezpiecznie korzystać z jeziora.

Przez cały sezon letni zarówno na Jeziorze Żywieckim, jak i Międzybrodzkim wszystkim wypoczywającym doskonale znany jest widok policyjnych motorowodniaków. To oni na co dzień pilnują bezpieczeństwa miłośników wodnych kąpieli, zabezpieczają różne imprezy wodne, prowadzą szeroką działalności profilaktyczną ukierunkowaną głównie na dzieci i młodzież. Kiedy zachodzi taka potrzeba nie wahają się zareagować i podjąć działanie dla nich nietypowe. Wszystko po to, aby miłośnicy wodnych kąpieli mogli bezpiecznie korzystać z jeziora.

Z uwagi na wysokie temperatury poziom wody w Jeziorze Żywieckim systematycznie się obniża. Na skutek tego nad taflę wody zaczęły wystawać konary, korzenie i pnie drzew, stwarzając zagrożenie dla użytkowników akwenu, a zwłaszcza żeglarzy. Dlatego wczoraj, z inicjatywy policyjnych motorowodniaków i dzięki uprzejmości firmy prowadzącej prace na zaporze niebezpieczne konary i pnie zostały ściągnięte do brzegu. Policjanci oznaczali miejsca, gdzie znajdowały stwarzające zagrożenie części drzew. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu odholowywano je na brzeg, gdzie zajęli się nimi strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Żywca. Dzięki wspólnej akcji jezioro został oczyszczone. Z jego wód wyciągnięto około 8 dużych pni i konarów.
 

  • Konar w wodzie
  • Konar w wodzie
  • Konar na brzegu