Wiadomości

"Czworonożni funkcjonariusze dla bezpieczeństwa pogranicza"

Data publikacji 25.10.2014

W ramach projektu "Czworonożni funkcjonariusze dla bezpieczeństwa pogranicza", w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się pierwsze seminarium, w którym uczestniczyli polscy oraz czescy policjanci. Spotkanie było okazją do wzajemnej wymiany informacji, spostrzeżeń oraz sugestii, dotyczących wykorzystania psów w codziennej służbie.

W seminarium wzięli udział polscy oraz czescy policjanci, którzy nie tylko wymienili się wiedzą, ale i dobrymi praktykami w takich obszarach, jak różnice legislacyjne dotyczące użycia psów po obu stronach granicy, czy kwestiach związanych z doborem oraz wycofywaniem psów ze służby.

"Czworonożni funkcjonariusze dla bezpieczeństwa pogranicza", to projekt partnerski, którego założeniem jest udział funkcjonariuszy Policji czeskiej w realizowanych przez KWP w Katowicach działaniach, jak również uczestnictwo naszych policjantów w działaniach realizowanych przez partnera projektu – Komendę Wojewódzką Policji w Ostrawie. Przedsięwzięcie to ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców pogranicza w obszarze Śląska Cieszyńskiego. Projekt opiewa na wartość 15 541 EURO, z czego 85 % zostało dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.87 MB)

Powrót na górę strony