Wiadomości

Tragedia w przydomowym stawie

Data publikacji 03.07.2013

Wojkowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci pięćdziesięciolatka, którego ciało odnaleziono wczoraj wieczorem na dnie przydomowego stawu w Bobrownikach. Poczynione przez śledczych wstępne ustalenia w sprawie, pozwalają przyjąć, iż przyczyną śmierci mężczyzny było utonięcie.

Wojkowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci pięćdziesięciolatka, którego ciało odnaleziono wczoraj wieczorem na dnie przydomowego stawu w Bobrownikach. Poczynione przez śledczych wstępne ustalenia w sprawie, pozwalają przyjąć, iż przyczyną śmierci mężczyzny było utonięcie. 

Do zdarzenia doszło wczoraj około 18 na terenie prywatnej posesji w Bobrownikach. Nieobecność 50-latka zauważyła jego żona. Miał on przebywać w pobliżu małego zbiornika wodnego wraz ze swoimi psami. Kiedy nie wracał kobieta zaalarmowane służby ratunkowe. W trakcie akcji poszukiwawczej wydobyto z dna zbiornika ciało poszukiwanego mężczyzny.  Policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają teraz okoliczności tej tragedii.
 

 

POLICJA OSTRZEGA , BEZPIECZNA KĄPIEL ZALEŻY OD CIEBIE!

Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślności ludzi oraz lekceważeniem obowiązujących przepisów, a przede wszystkim kąpieli w miejscach niestrzeżonych. Dla bezpieczeństwa własnego jak i osób najbliższych warto pamiętać o kilku zasadach:

 

  1. Nigdy nie wolno skakać do nieznanej wody, ponieważ nie wiadomo czego można się spodziewać pod jej lustrem.
  2. Nie wolno wchodzić celowo do wody w miejscach niebezpiecznych, tam gdzie według naszego rozeznania znajdują się na przykład: wiry, wodorosty, zimne prądy, itp.
  3. Zainteresuj się zawsze bezpieczeństwem dzieci przebywających nad wodą i w jej pobliżu.
  4. Nie wszczynaj nigdy fałszywych alarmów, nie popychaj nigdy do wody osób, które się tego nie spodziewają.
  5. Nie biegaj nigdy po pomostach, możesz potrącić znajdujące się tam osoby, a sam narażasz się na uszkodzenia ciała przy upadku.
  6. Dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa osobom korzystającym z kąpieli, szczególnie dzieciom, należy zabezpieczyć dostępne pomoce typu: skrzydełka pływackie, koła nadmuchiwane, itp. najlepiej w kolorze jaskrawym, np. pomarańczowym lub żółtym.
  7. Pływaj w miejscach strzeżonych i przeznaczonych specjalnie do tego celu, wodzie tak głębokiej i takiej odległości od brzegu, która odpowiada twoim realnym możliwością pływackim.
  8. Pływaj w miejscach dobrze sobie znanych, gdy temperatura wody nie jest niższa od 18°C.
  9. Nigdy nie wolno pływać w miejscach zakazanych, o czym informują odpowiednie tablice, a także na odcinkach szlaków żeglugowych w pobliżu urządzeń i budowli wodnych.
  10. Nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu, po rozgrzaniu na słońcu, bezpośrednio po posiłku i przy złym samopoczuciu.
  11. Nie przebywaj zbyt długo w wodzie, stosuj odpowiednio dłuższe przerwy.

 

 

Powrót na górę strony