Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

Nie tylko niedźwiedzie budzą się po zimie

Rusza kampania motocyklowa "Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo" na 2013 r. W ubiegłym roku w woj. śląskim liczba zabitych motocyklistów zmalała o prawie 25 proc.

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Podczas ostatniego weekendu na drogach zobaczyliśmy licznych motocyklistów. Ruszamy z nowymi odsłonami kampanii motocyklowej skierowanej zarówno do motocyklistów jak i wszystkich kierowców samochodów. Im więcej zrozumienia i szacunku na drodze tym bezpieczniej. Kampania motocyklowa to tylko jeden z elementów, który ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze, ale zmniejszenie liczby zabitych motocyklistów w zeszłym roku daje nam olbrzymią satysfakcję i motywację do działania w tym roku.

Jednocześnie przestrzegamy motocyklistów przed zbyt agresywnym wejściem w nowy sezon. Trzeba zachować podwójną ostrożność ponieważ drogi pełne są piasku i żwiru po niedawno pożegnanej zimie, a kierowcy samochodów jeszcze nie przywykli do częstszego patrzenia w lusterka ze względu na motocyklistów.

Kierowcom samochodów przypominamy, że mają olbrzymi wpływ na zdrowie i życie innych uczestników ruchu, nie tylko motocyklistów, ale pieszych oraz rowerzystów i motorowerzystów. Ich wszystkich nie zabezpiecza strefa zgniotu i poduszki powietrzne.

Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego zachęcamy kierowców do współpracy na drodze. Bardzo wiele zależy od naszych chęci, dobrego nastawienia i nienadużywania uprzejmości innych. Szacunek, zrozumienie i rozwaga mają wpływ na bezpieczeństwo.


 

Link do fanpage’a: https://www.facebook.com/motorembezpiecznie

 

Patronami medialnymi kampanii są Motoradio i telewizja TVS. Partnerami merytorycznymi Stowarzyszenie "Na Drodze", Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Motopozytywni, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, Moto-Rat, Motohybrid, WK Group.

---------------------

Kontakt

Policja

Mirosław Dybich

798 032 069

miroslaw.dybich@ka.policja.gov.pl

mirek.dybich@op.pl