Poznaj motocyklistę - Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny" - Policja Śląska

Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

Poznaj motocyklistę

Śląska drogówka w dniu 28 sierpnia 2012r dokonała kolejnej niekonwencjonalnej odsłony wdrożonej w 2012r kampanii społecznej skierowanej do motocyklistów.

Policjanci przez pryzmat zdjęcia ukazującego z jednej strony motocyklistów z drugiej zaś tych samych „motocyklistów” jako przedstawicieli różnych grup społecznych którzy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i wzajemny szacunek na drodze. Przedmiotowe zdjęcie  naklejone na 10 autobusach komunikacji miejskiej będzie skłaniało do refleksji w zakresie  wzajemnego szacunku do innego uczestnika ruchu drogowego. W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło 271 motocyklistów. W województwie śląskim od początku roku śmierć poniosło już 16 kierujących jednośladami.

Kolejne zdarzenia drogowe przypominają nam, jak bezlitosne są statystyki wypadków z udziałem motocyklistów. Policyjne statystyki ukazują, że winnymi tych zdarzeń są nie tylko motocykliści ale i kierujący samochodami. W wyniku niewielkiej nawet kolizji drogowej z udziałem samochodu to właśnie motocyklista ma bardzo małe szanse wyjścia bez uszczerbku na zdrowiu z takiego zdarzenia. Dlatego tak ważne jest abyśmy będąc uczestnikami ruchu drogowego mieli na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Pamiętaj!  SZACUNEK + ZROZUMIENIE + ROZWAGA = BEZPIECZEŃSTWO.