Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

MotoAsy w Częstochowie

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie odbył się w niedzielę event "MotoAsy". Motocykliści mogli zweryfikować swoją technikę jazdy jednośladem, wziąć udział w zawodach na placu manewrowym oraz poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. To już kolejna akcja przeprowadzona w ramach poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Częstochowska drogówka codziennie dba o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Prowadząc na drodze działania represyjne eliminuje z ruchu piratów drogowych, którzy zagrażają bezpieczeństwu swojemu i innych. Bardzo często prowadzi również działania prewencyjne, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

W ramach poprawy bezpieczeństwa motocyklistów Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Częstochowie, Zarządem Terenowym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów i Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach przeprowadził event „MotoAsy”. Miłośnicy jednośladów doskonalili swoje umiejętności w zakresie techniki jazdy motocyklem na placu manewrowym pod czujnym okiem aspiranta Macieja Gołębiowskiego i młodszego aspiranta Jacka Głowackiego. Uczestnicy mogli również sprawdzić jak wygląda otaczającą rzeczywistość w alkogoglach. Młodszy aspirant Szymon Czysz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach czuwał nad prawidłowym przebiegiem konkurencji, w której motocykliści mając założone alkogogle musieli w kalendarzu znaleźć wskazaną datę, a następnie odczytać zapisane tam hasło, co wbrew pozorom nie było łatwym zadaniem. Każdy też mógł spróbować swoich sił, ćwicząc udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowym przebiegiem tej konkurencji czuwała Helena Nieradzik i Marcin Dobrowolski z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. Umiejętności praktyczne dopełniła wiedza teoretyczna. Artur Wróbel – egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie przeprowadził test wiedzy z przepisów ruchu drogowego dla wszystkich uczestników. Na zakończenie Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie – Małgorzata Soja wspólnie z młodszym aspirantem Szymonem Czyszem ze śląskiej drogówki wręczyli nagrody najlepszym zawodnikom:

I miejsce Bartłomiej Kowalski

II miejsce Marcin Kopacz

III miejsce Marcin Rydz.

Wyróżnienia trafiły do: Rafała Jarosika, Dariusza Kuczyńskiego, Katarzyny Stanisz i Pauliny Radzioch.

Helena Nieradzik z katowickiego centrum powiadamiania nagrodziła natomiast dodatkowo Piotra Kowalczyka, Bartłomieja Kowalskiego i Marcina Kopacza za najlepszy wynik otrzymany z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszyscy miłośnicy jednośladów, którzy uczestniczyli dzisiaj w organizowanym evencie są dla nas zwycięzcami. Wiedza, którą zdobyli i umiejętności, które doskonalili pod okiem specjalistów z całą pewnością wpłyną na poprawę ich bezpieczeństwa na drodze.

Film MotoAsy.mp4

Pobierz plik MotoAsy.mp4 (format mp4 - rozmiar 40.44 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja.m4a

Pobierz plik audiodeskrypcja.m4a (format mp3 - rozmiar 238.22 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony