Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

Motoserce w Jaworznie

W sobotę na jaworznickim rynku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Motoserce”. Głównym jej celem jest zbiórka krwi, a także promocja krwiodawstwa. Imprezie towarzyszyły m.in. koncerty i konkursy dla najmłodszych. Nie zabrakło także policjantów, którzy przyłączyli się do przedsięwzięcia wpisującego się do założeń trwającej akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu", promującej bezpieczne postawy wśród miłośników dwóch kółek.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie i Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu uczestniczyli w sobotniej imprezie „Motoserce”, która odbyła się na jaworznickim rynku. Stróże prawa mówili o bezpiecznym zachowaniu się na drodze i rozdawali odblaski. Rady dotyczyły pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Zainteresowani mogli obejrzeć policyjny radiowóz i motocykle. Dla chętnych pełnoletnich uczestników przedsięwzięcia mundurowi przygotowali alkogogle, przez które można było zobaczyć świat oczami nietrzeźwego kierowcy. Ponadto policjanci przestrzegali przed zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Główną atrakcją była parada około 150 motocykli oraz zabytkowych samochodów, która w asyście policyjnych radiowozów przejechała ulicami Jaworzna.

Imprezę poza policjantami z Jaworzna zabezpieczali również mundurowi z autostradowej grupy speed w dwóch nieoznakowanych wideorejestratorach. Podczas działań nie odnotowaliśmy żadnych naruszeń zwłaszcza z udziałem motocyklistów, których było dużo na jaworznickich drogach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzorowe zachowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Powrót na górę strony