Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

Festyn edukacyjny „Bezpieczny Jednoślad Racibórz 2018”

Data publikacji 11.06.2018

W niedzielny poranek w Raciborzu na parkingu przy ulicy Opawskiej odbył się festyn edukacyjny „Bezpieczny Jednoślad Racibórz 2018”. W programie znalazły się atrakcje edukacyjne dla dorosłych, młodzieży i dzieci, przygotowane m.in. przez Policję, I LO w Raciborzu, Straż Graniczną. Festyn uroczyście otworzył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Sebastian Dworak.

Celem przedsięwzięcia, zorganizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego raciborskiej komendy  było promowanie bezpieczeństwa motocyklistów w ruchu drogowym oraz kształtowanie postaw świadomego i bezpiecznego kierowania pojazdami. Adresatami pikniku byli przede wszystkim motocykliści, ale również inni uczestnicy ruchu drogowego – kierowcy, rowerzyści oraz piesi. Działania prowadzone są w myśl akcji ,,Jednośladem bezpiecznie do celu - dla każdego jest miejsce na drodze”.

W programie znalazły się atrakcje edukacyjne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Odbyły się m.in.: prezentacje specjalistycznego sprzętu policji, pokazy ratownictwa medycznego, prezentacje  motocykli, konkursy edukacyjne. Zainteresowanie wzbudzało stanowisko Straży Granicznej z laserowym trenażerem do ćwiczenia umiejętności strzeleckich.  Dla miłośników motocykli mundurowi przygotowali specjalny tor, na którym każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności. Wśród wielu znakomitych gości obecnych na festynie był także przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który dzielił się swoim doświadczeniem oraz udzielał stosownych rad motocyklistom. Ponadto mundurowy rozdawał naklejki odblaskowe i pamiątkowe gadżety.