Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

Bielscy motocykliści rozpoczęli sezon

Data publikacji 14.05.2018

Blisko tysiąc motocyklistów z Bielska-Białej i okolic rozpoczęło oficjalnie tegoroczny sezon. Tradycyjnie już miłośnicy dwóch kółek spotkali się na parkingu przy bielskiej ul. Warszawskiej, skąd wyruszyli w drogę do Ustronia, gdzie odbyła się msza święta w ich intencji. Dla policjantów z drogówki spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia kierującym jednośladami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zlot rozpoczął się o godzinie 11.00. W samo południe motocykliści wyruszyli w drogę z Bielska-Białej do Ustronia, gdzie o 13.00 w parafii Dobrego Pasterza odbyła się msza święta w ich intencji.

W spotkaniu uczestniczyli policjanci z wydziałów ruchu drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach, a także komend w Bielsku-Białej i Cieszynie. Przedsięwzięcie było okazją do promowania szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestniczący w zlocie policjanci: asp.szt. Grzegorz Handzel, st.asp. Tomasz Bratek oraz mł.asp. Ilona Michalczyk rozmawiali z uczestnikami na temat bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na takie zagadnienia, jak prędkość, trzeźwość, elementy odblaskowe, czy też bezpieczny ubiór motocyklisty. Spotkanie było także okazją do przedstawienia podstawowych założeń i celów kampanii "Nie bądź następny...”. Mundurowi rozdawali opaski odblaskowe, zwracając uwagę na widoczność na drodze i na bezpieczeństwo pieszych oraz specjalne naklejki dla kierujących z hasłem „Patrz w lusterka”.

W ramach spotkania zainscenizowano pokaz wypadku drogowego z udziałem motocyklistów. Policjanci instruowali, jak bezpiecznie zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Ratownicy medyczni zademonstrowali natomiast zasady profesjonalnego udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej.

W czasie spotkania odbyły się także konkursy z nagrodami, pokazy i wiele innych atrakcji.