Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

Bezpieczne "Motoserce” z drogówką

"Harley mój to jest to, kocham go, kocham go" - MOTOSERCE. Ostatnia sobota była okazją dla motocyklistów, aby spotkać się na pszczyńskim rynku. Wszyscy obawiali się niesprzyjającej aury, lecz ostatnia kropla deszczu spadła na pszczyński rynek w piątek poprzedzający tę wspaniałą imprezę. Następnego dnia Pszczyna stała się motocyklową stolicą Śląska. Motocykliści, którzy przybyli na rynek oraz zwiedzający nie zapomnieli o celu tej wizyty, a mianowicie o możliwości oddania krwi.

Główną atrakcją była parada motocyklistów, nad którą czuwali policjanci z pszczyńskiej drogówki oraz pobliskich jednostek. Uczestnicy mogli podziwiać przejazd motocykli, a także skorzystać z przygotowanych między innymi przez policję oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach atrakcji tj. symulatorów dachowania pojazdu, prowadzenia motocykla oraz samochodu w specjalnie przygotowanym w tym celu punkcie bezpieczeństwa. W tym miejscu motocykliści skorzystali z okazji do rozmowy na temat przepisów drogowych ze specjalistą z wydziału ruchu drogowego. Odwiedzający otrzymywali również liczne gadżety poprawiające bezpieczeństwo. Dla najmłodszych przygotowano możliwość spotkania z policyjną maskotką "Sznupkiem". W zabezpieczeniu imprezy pomagała również Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego z klasy mundurowej .

W czasie trwania imprezy odbyła się akcja krwiodawstwa. Na rynku, w specjalnie przystosowanych do tego ambulansach zebrano 130 litrów życiodajnego płynu. W zamian, każdemu kto oddał krew wręczano promocyjny upominek z logo akcji "Motoserce". Należy podkreślić, że motocykliści to ludzie z pasją, w których drzemie wielka moc niesienia pomocy innym, nie tylko podczas zlotów motocyklowych, ale także każdego zwykłego dnia.