Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

Policjanci zabezpieczali pielgrzymkę motocyklistów

Częstochowscy policjanci zabezpieczali pielgrzymkę motocyklistów na Jasną Górę. To już XIV Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. W wydarzeniu uczestniczyło kilka tysięcy motocyklistów, którzy w ten sposób rozpoczęli nowy sezon. Nad ich bezpieczeństwem oraz sprawnym przejazdem przez miasto czuwali częstochowscy mundurowi.

Wczoraj policjanci z Częstochowy zabezpieczali przyjazd motocyklistów z Polski, Czech, Hiszpanii, Litwy i Węgier, na Jasną Górę. Motocyklistów witał o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry. Na zakończenie mszy świetej głos zabrał st. asp. Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który w ramach prowadzonej kampanii motocyklowej „szacunek+zrozumienie+rozwaga=bezpieczeństwo”, apelował do miłośników jednośladów, aby zachowali na drodze szczególną rozwagę i szanowali przepisy ruchu drogowego. Wspólnie z sierż. Beatą Witos w częstochowskiego wydziału ruchu drogowego, rozdawali motocyklistom naklejki z hasłem „Patrz w lusterka. Spójrz dwa razy”, zachęcając do ostrożnej jazdy.

Po zakończonych uroczystościach policjanci z częstochowskiej drogówki kierowali ruchem na skrzyżowaniach, aby usprawnić wyjazd uczestników pielgrzymki spod Jasnej Góry.