Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

Policjanci i motocykliści na rzecz bezpieczeństwa

Policjanci z wodzisławskiej drogówki wzięli udział w akcji "Patrz w lusterka motocykle są wszędzie" prowadzonej przez dwie Grupy Motocyklowe Mroczne Duchy i Sami Swoi Polska. Mundurowi zatrzymywali samochody, a motocykliści apelowali do kierowców, aby spoglądali częściej w lusterka, bo nie są jedynymi użytkownikami dróg. Na znak poparcia grupa motocyklowa wręczała kierowcom, którzy wysłuchali ich apelu naklejki.

Zwiększony poziom adrenaliny i poczucie wolności sprawiają, że motocykliści swoje maszyny darzą bezgraniczną miłością. Ludzi o takich zamiłowaniach jest w Polsce coraz więcej, a co za tym idzie, liczba motocykli na drogach wciąż wzrasta. Mimo tego, ta grupa użytkowników wciąż nie czuje się bezpiecznie, bo kierowcy nadal nie patrzą w lusterka i często kończy się to tragicznie dla prowadzących jednoślady.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej komendy włączyli się w akcję "Patrz w lusterka motocykle są wszędzie". W sobotę w Skrzyszowie, wspólnie z grupą motocykową "Mroczne Duchy" i w Msznie z grupą "Sami Swoi Polska", zatrzymywali pojazdy, a do prowadzących je osób kierowali apel. Celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie kierowcom, że nie są jedynymi użytkownikami dróg. Motocykliści namawiali ich, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze. Kierowcy którzy wysłuchali apel i poparli takie działania, otrzymywali specjalne naklejki.