Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

Inauguracja sezonu motocyklowego w Częstochowie

Częstochowscy policjanci zabezpieczali zorganizowaną przez Stowarzyszenie Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy symboliczną inaugurację sezonu motocyklowego. W wydarzeniu uczestniczyło kilkanaście tysięcy miłośników tych jednośladów. Nad ich bezpieczeństwem oraz sprawnym przejazdem przez miasto czuwali częstochowscy mundurowi, którzy rozdawali naklejki edukacyjne z hasłem "Patrz w lusterka – spójrz dwa razy".

Wczoraj policjanci z Częstochowy zabezpieczali przyjazd motocyklistów na Jasną Górę. Miłośnicy właśnie tych pojazdów spotkali się Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Hallera, a stamtąd ruszyli w kierunku Jasnej Góry. Na placu Biegańskiego czekali na nich niezmotoryzowani widzowie oraz inni motocykliści. O 13.00 w jasnogórskim klasztorze odbyła się msza święta w intencji szczęśliwego sezonu. Po zakończonych uroczystościach, mundurowi kierowali ruchem na skrzyżowaniach, aby usprawnić wyjazd uczestników imprezy.

Skupienie w jednym miejscu tak dużej ilości uczestników ruchu drogowego było świetną okazją do przypomnienia im przez policjantów najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. St. asp. Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach i sierż. Beata Witos z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie rozmawiali o bezpieczeństwie z motocyklistami, a także z pieszymi, dziećmi, młodzieżą i kierowcami samochodów osobowych. Mundurowi wręczali naklejki edukacyjne na samochody z hasłem "Patrz w lusterka – spójrz dwa razy", które z pewnością niejednokrotnie w porę przypomną o tym, aby stale być czujnym na drodze i bacznie obserwować zarówno to, co widać przed samochodem, ale też i drogę z tyłu.