Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

O odblaskach na spotkaniu z motocyklistami w Chudowie

Policjanci ze śląskiej drogówki oraz mundurowi z Gliwic wziął udział w spotkaniu motocyklistów na zamku w Chudowie. Mundurowy rozmawiał z miłośnikami jednośladów o konsekwencjach niebezpiecznych zachowań na drogach, tragicznych w skutkach dla pasjonatów "dwóch kółek". Osobom biorącym udział w szkoleniu przekazano szarfy odblaskowe informujące o prowadzonej przez policję kampanii "Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo".

Mundurowy z wydziału ruchu drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej, wspólnie z policjantami z gliwickiej drogówki wzięli udział w spotkaniu miłośników jednośladów zgodnie z kampanią "Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo".

Wydarzenie odbyło się wokół ruin zamku w Chudowie. Policjanci przypomnieli uczestnikom o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili także tragiczne w skutkach konsekwencje niebezpiecznych zachowań miłośników „dwóch kółek”. Policja nie ma wątpliwości - w przypadku nawet najmniejszej kolizji motocykla z samochodem, kierujący jednośladem mają mniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z tego zdarzenia bez obrażeń.

Motocyklistów zachęcano do używania elementów odblaskowych zwiększających jego widoczność wśród innych uczestników ruchu drogowego. Fluorescencyjne wstawki w kurtce, spodniach, czy na butach sprawią, że zostaje on szybciej zauważony na drodze.

Znaczny odsetek wypadków z udziałem motocyklistów jest spowodowany tym, że kierowcy samochodów po prostu ich nie zauważyli. Choć sezon motocyklowy powoli dobiega końca, w przypadku sprzyjającej aury, jesień to czas, kiedy na drogach spotkać można wielu kierujących jednosladami.

Policjanci apelowali, aby właśnie w tym okresie szczególnie uważać na swoje bezpieczeństwo i nie wyruszać w trasę bez "odblasków". Na zakończenie mundurowi przekazali uczestnikom spotkania szarfy odblaskowe zakupione przez Śląski Urząd Wojewódzki w ramach programu "Razem Bezpieczniej".