Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

Zakończenie sezonu motocyklowego w Częstochowie

Warkot silników, pisk opon i stalowe maszyny. W taki sposób w Częstochowie zakończono tegoroczny sezon motocyklowy. Podczas mszy świętej policjant ze śląskiej drogówki przekazał do uczestników spotkania informacje na temat bezpieczeństwa motocyklistów.

W Częstochowie zgromadziło się liczne grono miłośników jednosladów. W paradzie ulicami miasta przejechało ponad dwa tysiące motocyklistów, nad których bezpieczeństwem czuwali policjanci z wydziału ruchu drogowego w Częstochowie. Wszystko za sprawą zakończenia sezonu motocyklowego, które co roku organizuje duszpasterz środowiska motocyklowego ks. Mariusz Jędrzejczyk.

Kolejnym punktem w programie zakończenia sezonu była uroczysta msza święta, sprawowana przy polowym ołtarzu w parafii Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej. Przewodniczył jej ks. Michał Macherzyński z Tychów. Wraz z nim przy eucharystycznym ołtarzu stanęli również inni księża, którzy na co dzień jeżdżą na motocyklach i prowadzą duchowo motocyklistów.

Na zakończenie mszy świętej temat bezpieczeństwa motocyklistów na śląskich drogach omówił policjant z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Stróż prawa zapoznał zgromadzonych z założeniami kampanii "Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo".

Mundurowy przekazał motocyklistom szarfy odblaskowe z logiem prowadzonej kampanii są doskonałym elementem poprawiającym możliwość szybszego zauważenia motocyklisty przez innych uczestników ruchu drogowego. Szarfy sfinansowane zostały przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach w ramach programu "Razem Bezpiecznie".

Podczas spotkania prowadzona była zbiórka charytatywna na rzecz małej Julii, która mając 5 lat, w wyniku ciężkiego zapalenia mózgu zapadła w śpiączkę. Julia obecnie nie widzi, nie mówi, ma niedowład całego ciała, a jedyną szansą dla niej jest rehabilitacja.

Jak przystało na zakończenie sezonu, nie mogło obyć się też bez dobrej zabawy. Imprezę uświetniły koncerty zespołów Baciary i Poparzeni Kawą Trzy.