Bezpieczeństwo motocyklistów - "Nie bądź następny"

Zima zaskoczyła motocyklistów

Trwa kampania motocyklowa "Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo". Z uwagi na łagodną zimę sezon motocyklowy trwał cały rok. Niestety statystyki policyjne tegorocznej zimy nie napawają optymizmem...

Początek wiosny to czas, w którym Policja Śląska tradycyjnie już zwraca uwagę kierowców na zwiększony ruch motocyklistów. Sympatycy jazdy na „dwóch kółkach”, z uwagi na łagodną zimę, jeździli prawie cały czas. Sprzyjająca aura daje wiele okazji do motocyklowych przejażdżek, niestety statystyki policyjne są bardzo niepokojące. W województwie śląskim od początku tego roku do połowy marca doszło do 124 zdarzeń, w których zginęło 4 motocyklistów i 45 zostało rannych. W analogicznym okresie zeszłego roku zanotowano w całym województwie 48 zdarzeń z udziałem jednośladów, w których zginęła 1 osoba, a 10 zostało rannych.

Kontynuujemy kampanię motocyklową skierowaną zarówno do motocyklistów jak i wszystkich innych użytkowników dróg. Im więcej zrozumienia i szacunku na drodze, tym bezpieczniej.

Apelujemy do wszystkich motocyklistów o zachowanie podwójnej ostrożności, ponieważ jak co roku drogi pełne są piasku i żwiru po niedawno pożegnanej zimie, a kierowcy samochodów jeszcze nie przywykli do częstszego patrzenia za motocyklistami. Miłośnikom „czterech kółek” przypominamy, że mają olbrzymi wpływ na zdrowie i życie innych uczestników ruchu, nie tylko motocyklistów, ale pieszych oraz rowerzystów i motorowerzystów.

Policjanci w nowym sezonie motocyklowym życzą wszystkim motocyklistom, motorowerzystom kierowcom i innym uczestnikom ruchu drogowego bezpiecznych przejazdów i dotarcia do celu bez problemów.


 

Patronami medialnymi kampanii są „Dziennik Zachodni” i telewizja TVS. Partnerami merytorycznymi Stowarzyszenie "Na Drodze", Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Press-Service Monitor Mediów.

---------------------

Kontakt

Policja

Arkadiusz Bień

798 032 316

arkadiusz.bien@chorzow.ka.policja.gov.pl

Mirosław Dybich

798 032 069

miroslaw.dybich@ka.policja.gov.pl

mirek.dybich@op.pl